fbpx

Wycena projektu aranżacji w 24 godziny

Aby otrzymać wstępną wycenę projektu aranżacji wnętrz, uzupełnij dane kontaktowe, opisz w skrócie rodzaj inwestycji i załącz rzuty / plany mieszkania / domu, które są niezbędne do przygotowania wyceny.

Uzupełnij formularz

Odpowiedź otrzymasz prawdopodobnie tego samego dnia, najpóźniej 24h od momentu wysłania wiadomości. Zapraszamy do kontaktu.

Telefon

E-mail

Imię

Lokalizacja

Opisz nieruchomość / inwestycję

Planowany termin zakończenia prac remontowych / wykończeniowych

Załącz rzuty mieszkania / domu [PDF, PNG, JPG]

Ile kosztuje projekt aranżacji wnętrz?

Rosnąca popularność profesjonalnych usług wnętrzarskich i błyskawiczny rozwój branży sprawiły, że wybór odpowiedniego biura projektowego stał się nie lada wyzwaniem. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników – styl poszczególnych firm, umiejętności ich architektów i jakość współpracy. Nie możemy też udawać, że cena nie odgrywa w tym procesie ważnej roli. Rozstrzał kwot potrafi być spory, a każde biuro ma swój własny sposób wyceny.

Dlaczego część specjalistów podaje konkretne kwoty na swoich stronach internetowych, a inne firmy wymagają kontaktu mailowego? Powodów jest kilka. Nie należy jednak dopatrywać się w takich działaniach złośliwości, czy chęci “złapania klienta”. Każdy zespół doskonale zdaje sobie sprawę, że umieszczenie cennika na swojej witrynie byłoby dużo prostsze i mniej czasochłonne. W końcu złożenie oferty jest darmowe, a czas, poświęcony na jej skonstruowanie bardzo często przepada. Jest jednak kilka przyczyn, o których powinniśmy wiedzieć. Wszystkie prowadzą do znalezienia złotego środka – satysfakcji klienta i biura projektowego.

Profesjonaliści nie wyceniają w ciemno

Przeglądając internet w poszukiwaniu ludzi, którzy pomogą nam okiełznać nasze wnętrza, natykamy się, od czasu do czasu, na firmy, podające dokładny cennik swoich usług. W niektórych przypadkach, kwota przedstawiana jest bardzo precyzyjnie. Zupełnie, jakby architekt doskonale znał nasz dom i wiedział o każdym jego zakamarku. Niestety – wycena w oparciu o sztywny cennik nie jest możliwa, jeżeli specjalista do każdego wnętrza podchodzi indywidualnie. Niemal każde biuro projektowe, które może pochwalić się dużą ilością wspaniałych realizacji, nie wyceni niczego, bez oglądania rzutów i planów. Mieszkania i domy nie są identyczne. Każdy z nich ma swoje własne, unikalne cechy, które będziemy chcieli ukryć, albo wręcz przeciwnie – wyeksponować. Traktowanie każdego wnętrza identycznie, prowadzi do masowego powstawania podobnych aranżacji.
Naszą uwagę powinna przykuć także okazyjnie niska cena. Nie ma sensu oszukiwać się, że ktokolwiek będzie pracował za darmo. Jeśli oferta wykonania projektu jest dużo korzystniejsza od konkurencyjnych, powinniśmy wytężyć naszą czujność. W takich sytuacjach, najczęściej, za rogiem czają się brak doświadczenia w wycenianiu projektów (co za tym idzie realizacji), dopłaty i ograniczenia (np. dodatkowe opłaty za każdą powyżej limitu poprawkę w projekcie).

Stawka za metr kwadratowy – czy to ma sens?

Czy cena projektu wnętrza dla otwartego loftu o powierzchni 90 metrów kwadratowych powinna być identyczna, jak cena projektu małego domu o podobnym metrażu? Z trzema sypialniami, salonem, schodami i dwiema łazienkami? Odpowiedź powinna być oczywista.

Duża ilość pomieszczeń, ich zróżnicowanie przeznaczenie oraz funkcja powodują, że zaprojektowanie spójnej stylizacji będzie znacznie trudniejsze. Wielkość poszczególnych pokoi, albo – co gorsza – ogólna liczba metrów kwadratowych, nie mówi architektowi zupełnie nic. Jego zadaniem jest nadanie wnętrzu takiego wyglądu i charakteru o jakim zawsze marzyliśmy, a nie przeliczanie powierzchni podłogi naszego lokum.

Od czego zależy cena projektu?

Od zakresu usług, wykonywanych w ramach współpracy z biurem projektowym, który jest często szerszy, niż mogłoby się nam wydawać. Korzystając z pomocy zespołu profesjonalistów, możemy otrzymać nie tylko ogólną koncepcję 3D i bazę pomysłów, ale także konkretny projekt techniczny / wykonawczy, uwzględniający rozmieszczenie materiałów, mediów i źródeł światła, a także szczegółowy kosztorys (wliczający zniżki i rabaty, jakie architekci dostają podczas zakupów dla swoich klientów). Architekci pomogą nam także zaprojektować i rozrysować wszelkiego rodzaju dedykowane zabudowy na wymiar (stolarskie, gk), a w swojej wizji i projektach technicznych wezmą pod uwagę umiejscowienie każdego elementu wchodzącego w skład projektu. Dobiorą odpowiednie wykończenie ścian i podłóg, które będzie doskonale współgrać z całością aranżacji. Na koniec warto wspomnieć o tym, że biuro projektowe jest odpowiedzialne za swoje dzieło. Zespół pozostanie w kontakcie z nami, jak również ekipami wykonującymi prace. Wszystko po to, żeby końcowy efekt był dokładnie taki, jakiego oczekiwaliśmy.

Tel. 61 415 23 02

[email protected]

Zapraszamy do naszego biura. Zobaczysz jak pracujemy, porozmawiamy o Twoim projekcie, pijąc bardzo pyszną kawę…

15534858_209211179537891_8064435795622100992_n

Back to Top
Zapytaj o wycenę projektu